Digital Signage

Digital Signage Sistemleri

Digital Signage, kurumlara özel yayın akışlarını digital olarak hedef kitlenize zengin görsel içerikle duyurabileceğiniz; bir network aracılığıyla içeriklerin gönderildiği ve uzaktan yönetilebilen kullanımı kolay içerik yönetim sistemdir. Kurumsal firmalara, reklam amaçlı hizmetlere ve ürünlere özel yayın akışları hazırlanabilen bir sistem olan Digital Signage Sistemleri reklam tanıtımdan kurumsal iletişime kadar birçok farklı alan ve sektörde kullanılabilir.

Dünya çapında yapılan araştırmalar digital signage sisteminin doğru yer ve zamanda kullanılması durumunda en etkili medya, iletişim ve tanıtım aracı olduğunu tespit edilmiştir.

 

Digital signage için farklı sistem çözümleri bulunmaktadır.


1.    Sistem merkezinden (içerik dağıtım merkezi) uç noktalara (ekranlara) kablo ile data ve görüntü aktarımı


2.    Uç noktalarda bulunan Player lara  ilave edilecek wireless modülü ile kablosuz internet üzerinden data ve görüntü aktarımı


3.    Uç noktalarda bulunacak Player PC lere eklenecek 3G ilavesi ile 3G şebekesi üzerinden data ve görüntü aktarımı.

 

Digital Signage Blok Diyagramı

 

Ancak online data aktarımı olan noktalarda kablolu çözüm en kullanışlı ve sağlık çözüm olmaktadır. Ancak off-line veri aktarımı olan noktalarda (yani reklam içerikleri Setup Box PC ye aktarılıyor) belirli periyotlarla değişimi yapılıyor ise Wireless veya 3G çözümü de kullanılabilinmektedir. Tabi bu çözümlerde wireless bağlantı ve 3G servis sağlayıcı dan kaynaklanan servis problemlerinde online veri aktarımı durabilmektedir.